Jakość steków S&W. Na czym polega nasz sekret?

Pochlebne komentarze naszych gości świadczą o najwyższej jakości naszego mięsa. My od dawna żywimy przekonanie, że dostarczamy im to, co najlepsze. Na czym polega tajemnica smaku steków wołowych w Smile&Wine? Przeczytaj i poznaj nasz sekret.

 

Mięso na steki od starannie wyselekcjonowanych odmian krów

Odpowiednio dobrane mięso na steka to już połowa sukcesu, jeśli mówimy o jakości potrawy. My wykorzystujemy takie, które pochodzi od krów określonych odmian:

To, co je od siebie odróżnia, to między innymi wygląd, masa, sposób chowu i uboju. Różnice dotyczą także sposobu leżakowania mięsa i w późniejszym czasie sezonowania. Natomiast wszystkie wspomniane rasy łączy jedno: ich mięso doskonale nadaje się na wysokogatunkowe i sezonowane steki. 

Idealne warunki hodowlane dla zwierząt mięsnych

Kwestie etyczne w Smile&Wine są traktowane priorytetowo. Dla nas liczy się nie tylko to, jakie mięso można pozyskać od danej krowy, ale także to, w jakich warunkach jest ona hodowana.

Właśnie dlatego posiadamy własną hodowlę pod Opolem, gdzie bydło hodowane jest zgodnie z zasadami humanitarnymi. Byki spędzają życie w ekologicznej hodowli, gdzie przez cały rok mogą bezstresowo korzystać z tego, co ma do zaoferowania natura. 

Mięso sezonowane przez eksperta

Steki, które na co dzień można zjeść w naszych restauracjach, sezonuje dla nas ekspert. Wszystko zostaje więc “w rodzinie” Smile&Wine.

 

Jak to się dzieje, że steki wołowe Smile&Wine są tak świeże i soczyste?

Dokładamy wszelkich starań, by goście otrzymywali na talerzach steki i burgery z najlepszej jakości wołowiny. Żeby tak mogło się stać, przestrzegamy ścisłych zasad dostarczania surowca do restauracji. 

Każdy lokal spod znaku Smile&Wine ma możliwość zamawiania świeżego mięsa oraz sezonowanych steków aż sześć dni w tygodniu. Zawsze masz więc gwarancję, że otrzymujesz najświeższy produkt. Natomiast generalny szef kuchni, Michał Wawro, nadzoruje proces, dbając o to, by każda restauracja codziennie zaopatrywała się w mięso prosto od dystrybutora. 

Od hodowli po smak na talerzu. Wszystko mamy pod kontrolą

Ponieważ mięso na steki pochodzi z lokalnej i ekologicznej hodowli, mamy pełen wgląd w to, jak krowy są wypasane i chowane. Towarzyszy nam przekonanie, że mięso jest najwyższej jakości, szczególnie że nasz dostawca może się pochwalić licznymi certyfikatami i wyróżnieniami.

Mamy też dostęp do całej historii sezonowania mięsa. Jest ono przechowywane w specjalnych szafach według specjalnych wytycznych. W połączeniu z odpowiednimi umiejętnościami naszych szefów kuchni i kucharzy daje to wyśmienity rezultat w postaci niezapomnianego smaku.

Pełna transparentność dotyczy zresztą nie tylko współpracy z hodowcą, ale także kontaktu z naszymi gośćmi, bo jesteśmy otwarci na komunikację i rozmowę o jedzeniu. Bez ogródek.

 

Zawsze zgodnie ze sztuką gastronomiczną

W Smile&Wine wierzymy, że na kulinarny sukces składa się wiele elementów.

Ostateczny smak steka zależy w dużej mierze od detali, o które trzeba zadbać od początku do końca. A my każdego dnia staramy się wywiązywać z tego wymagającego zadania.

Chcesz osobiście przekonać się o jakości naszych steków? Dołącz do wielbicieli niepowtarzalnego smaku i odwiedź najbliższą restaurację Smile&Wine! 

Czy wiesz, że mięso bydła Higlander uważane jest za królewskie, ponieważ brytyjska rodzina królewska posiada własne stado tej rasy krów?

W 1953 r., na prośbę królowej Elżbiety, przy zamku Balmoral w Szkocji, letniej rezydencji Windsorów, założono hodowlę Highland Cattle. Obecnie stado liczy około 30 krów. Mówi się, że Królowa Elżbieta jadała steki tylko z bydła Highland.

Każdy stek przygotowywany jest przez naszą ekipę z najwyższą starannością i pasją do tworzenia dla Was dań.

Zapraszamy na niezapomniane doznania smakowe. Jeżeli nie wiecie, którego steka wybrać to chętnie Wam doradzimy!

03.12.2022


Smile&Wine

Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję